WITRYNY SZKLANE – GWARANCJA EFEKTOWNEJ EKSPOZYCJI


Witryny szklane to obowiązkowy element wyposażenia muzeów i sklepów jubilerskich. Prezentuje się w nich najbardziej wartościowe przedmioty, które powinny być wystawiane na widok zwiedzających i klientów, ale niezbędne jest też zapewnienie im bezpieczeństwa.

Witryny jubilerskie

Salony jubilerskie to wnętrza, które muszą wywoływać dobre wrażenie na klientach. Nawet najpiękniejsza biżuteria nie zwróci niczyjej uwagi bez odpowiedniej ekspozycji. To właśnie dlatego należy zadbać o gabloty i witryny znajdujące się we wnętrzu. Musza być nie tylko piękne, ale i praktyczne, tak by zaprezentować klientowi wszystkie detale przedmiotu bez wyciągania go zza szyby. Nasze witryny szklane wykonane są z najwyższej klasy materiałów. Troszczymy się nie tylko o eskpozycję, ale i o dodatkowe miejsce dla sprzedawanych towarów np. poprzez montaż szuflad w cokole witryny (model WS8 zob. tutaj). Każdą z gablot możemy uzupełnić także o dodatkowe funkcje np. oświetlenie, dzięki któremu cały asortyment sklepu będzie mógł lśnić pełnym blaskiem.

Witryny i gabloty muzealne

Gabloty muzealne nieco różnią się od tych wykorzystywanych przez jubilerów. Te ustawiane w pomieszczeniach eksponujących wystawy stałe często projektowane są specjalne z myślą o znajdujących się w nich przedmiotach. Witryny przeznaczone na wystawy czasowe muszą być bardziej uniwersalne. Wyróżniamy kilka rodzajów gablot muzealnych:

  • Gabloty stolikowe (np. gablota szklana M11) – wykorzystywane do prezentacji przedmiotów, które mają być prezentowane na płaskiej powierzchni.
  • Gabloty pulpitowe (np. gablota szklana M13)– najczęściej umieszcza się w nich cenne dokumenty
  • Witryny stojące klasyczne – przeszklone witryny z półkami. Dostępne też w wersji narożnej (zob. witryna WS21)
  • Gabloty z prostopadłościenną podstawą – taka gablota zwykle ustawiana jest w centrum pomieszczenia, tak by przedmiot mógł być oglądany z kilku stron (zob gablota M10).

Uczestniczyliśmy już w aranżacji i modernizacji wielu muzeów. Posiadamy w ofercie gabloty szklane i witryny dostosowane do ekspozycji różnej wielkości przedmiotów. Korzystamy też ze specjalnego systemu szyb  przesuwnych, zamykanych na zamek, które gwarantują bezpieczeństwo bezcennym eksponatom i ułatwiają ich wymianę.

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *