GABLOTY SZKOLNE I ICH FUNKCJE


Większość szkół może pochwalić się gronem zdolnych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnego rodzaju konkursach. Puchary i medale – materialne świadectwa ich sukcesów nie powinny kurzyć się w szafach. Odpowiednio wyeksponowane mogą przecież motywować do działania pozostałych uczniów. Solidne gabloty szkolne z pewnością przyciągną ich uwagę.

Gabloty wiszące – idealne do wąskich przestrzeni

Gabloty szkolne powinny być umieszczone w miejscach dostępnych dla wszystkich uczniów. Zwykle są to korytarze. To bardzo ruchliwe miejsca, więc nie rozsądnie byłoby  zagracać je zbędnym umeblowaniem. Właśnie dlatego w korytarzach szkolnych najlepiej sprawdzają się gabloty wiszące. Pozwalają na efektowną ekspozycję pucharów i medali, nie blokując ruchu w pomieszczeniu. Jeśli trofea faktycznie mają budzić podziw muszą jednak zostać umieszczone w odpowiednio dostosowanej witrynie. Różne zaimprowizowane rozwiązania nigdy nie dorównają gablotom, zaprojektowanym specjalnie z myślą o ekspozycji różnych trofeów. Sklep Paraga Centrum posiada w ofercie zarówno gabloty na medale, jak i gabloty na puchary. Każda z nich jest wyposażona zabezpieczenia, które chronią bezcenne przedmioty przed kradzieżą. Wysokość półek i ilość haczyków, na których wiesza się medale może być dostosowana do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Gabloty do zadań specjalnych

Nie tylko medale i puchary zasługują na godne wyeksponowanie. Symbole szkoły, takie jak sztandar również należy traktować z szacunkiem. Gablota na sztandar powinna znajdować się na wyposażeniu każdej szkoły. Decydując się na zakup witryny warto zadbać też o detale np. o welurowe obicie i oświetlenie, które zapewnią chorągwi odpowiednią oprawę. Gablota na sztandar pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną i ochronną. Pamiętajmy jednak, że istnieją też witryny, umożliwiające sprawną organizację szkoły. Należą do nich witryny na klucze do sali lekcyjnych i pomieszczeń socjalnych. Z takiego rozwiązania z pewnością ucieszą się zarówno nauczyciele, jak i pozostali pracownicy szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *